Adina Stiftelsen og personvern
Du kan her lese om hvordan Adina Stiftelsen behandler personopplysninger.
I henhold til personopplysningsloven og EUs nye «General Data Protection Regulation» (GDPR) som trer i kraft 25.mai 2018 offentliggjør Adina Stiftelsen hvordan organisasjonen behandler personopplysninger:
I henhold til lovens § 8 som omhandler vilkår for å behandle personopplysninger, behandles opplysningene for å oppfylle avtale med støttespiller (medlemsavtale, fadderavtale o.l.), oppfylle organisasjonens rettslige forpliktelser samt opprettholde et register over våre støttespillere for å oppfylle vårt formål.
Adina Stiftelsen behandler følgende opplysninger i sitt register: Vi oppbevarer personalia (navn, adresse, telefonnummer og liknende) og personnummer til de av våre faddere og støttespillere som har opplyst om dette. I tillegg oppbevarer vi informasjon om bidrag som er gitt. Adina Stiftelsen oppfyller de til enhver tid gjeldende regler for oppdatering av reservasjoner mot Reservasjonsregisteret i Brønnøysund.
Adina Stiftelsen benytter navn og adresse til markedsføringsformål. Vi oppdaterer adresser mot dem som har registrert seg i Reservasjonsregisteret (gjelder dem som ikke har løpende avtaler hos oss). For dem som har løpende avtaler, for eksempel fadderavtaler, registreres reservasjon hvis personen kontakter Adina Stiftelsen og ber om dette. Personnummer er lagret hos oss og deles med ligningsmyndighetene i forbindelse med skattefradrag på fadderbidrag. Informasjonen oppbevares på en trygg server og utleveres ikke til noen andre enn ligningsmyndighetene.
Alle personer Adina Stiftelsen har registrert, kan be om innsyn i hvilke opplysninger som er registrert, og hvordan vi benytter dem. Slik informasjon vil kun bli utlevert etter en skriftlig og signert henvendelse til oss. Vi vil med dette sikre at informasjon ikke utleveres til uvedkommende.
Mer informasjon om personvern kan finnes på www.datatilsynet.no. Ved spørsmål, vennligst kontakt oss per e-post post@adina.no